Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Önce Erbakan'a Şimdi halka sövdü

Önce Erbakan'a Şimdi halka sövdü

Erzurum Jandarma Bölge Komutanıyken dönemin Başbakanı Erbakan'a, 'Başbakan değil istersen bilmemne bakanı ol' deme cüretini gösteren küfürbaz general Osman Özbek, şimdi de vatandaşa bakın ne dedi.

5 Kasım 2008 11:33
font boyutu küçülsün büyüsün


Erzurum Jandarma Bölge Komutanıyken dönemin Başbakanı Erbakan'a, 'Başbakan değil istersen bilmemne bakanı ol' deme cüretini gösteren küfürbaz general Osman Özbek, şimdi de vatandaşa "angut" dedi, Başbakan ve bakanlara hakaret etti. 28 Şubat sürecinde dönemin Başbakanına hakaret etme cüreti gösteren emekli general Osman Özbek, şimdi de vatandaşa "angut" dedi.
Emekliliği ardından siyasete atılan fakat hiçbir varlık gösteremeyen Osman Özbek, Başbakan Erdoğan ve emekli Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'a yönelik de ağır sözler sarf etti.

YİNE SAHNEDE
Emekli general Osman Özbek, uzun süren sessizliğinin ardından tekrar ortaya çıktı. Özbek, Âşık Veysel Kültür Derneği’nin panelinde yaptığı konuşmada inanılmayacak açıklamalar yaptı. Özbek, bu defa AK Parti, Başbakan ve bakanlara ağız dolusu hakaretler yağdırdı. OHAL’in geri getirilmesini istedi. 28 Şubat post-modern müdahalesini destekleyen Özbek, AK Parti hükümetini yıkmaya dönük girişimleri de çok masum buldu.
Osman Özbek, Sarıkız ve Ayışığı isimli darbe planlarını hazırlayan orgeneral Şener Eruygur’un Ergenekon operasyonunda tutuklanmasına gerekçe olarak Jandarma Genel Komutanlığı döneminde Kur’an kurslarının üzerine gitmesini gösterdi. Ergenekon’un provokasyonlarına, darbe girişimlerine, işlediği cinayetlere ise hiç girmedi.

MİLLETE VE BAŞBAKAN’A HAKARET
Erdoğan’ın Güneydoğu gezisi sırasında DTP’lilerin öncülüğünde düzenlenen provokasyonlara değinen Özbek, “Böyle bir Başbakan olamaz” deyip işi hakarete kadar götürdü: “Ben Başbakan olacağım da orada valinin emrinde bazı belediye başkanları çalışacak… Bu kadar mı insan angut olur, angut millet mi olur, bu kadar mı salak olur?! Aptal, angut, demokrat olabilir mi bir insan? Silahlı Kuvvetler’e kaplan oluyor, Amerika’ya, DTP’ye karşı kuzu gibisin…”

BÜYÜKANIT'A SERT SÖZLER
Kendi düşüncelerine yakın askerleri savunan Osman Özbek, Hilmi Özkök gibi isimleri kıyasıya eleştirdi. Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın ilk yılında hükümete karşı başarılı olduğunu, ikinci yılında eksi not aldığını anlattı: “Sözde değil, özde Cumhurbaşkanı dedi, bir de muhtıra (27 Nisan) yayımladı. Ama adam (Abdullah Gül) Cumhurbaşkanı oldu. Şahsi fikrim, o muhtıraya gerek yoktu, onu veriyorsan Cumhurbaşkanı olmamalıydı. Ama oldu, o zaman istifa edecektin.”
Emekli tümgeneral Osman Özbek, bir saati aşan konuşmasının ardından paneli izlemeye gelen bazı vatandaşlarla da tartıştı.

OSMAN ÖZBEK KİMDİR?

Emekli tümgeneral Osman Özbek, 28 Şubat sürecinin önemli isimlerinden. Erzurum Jandarma Bölge Komutanıyken dönemin Başbakanı Erbakan'a, 'Başbakan değil istersen bilmemne bakanı ol' deme cüretini göstermişti. Ordudan ayrıldıktan sonra siyasete giren Özbek Paşa, Cumhuriyetçi Demokrasi Partisi'ni (CDP) kurdu. 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde "ulusalcı kanat"ın etkin isimlerinden Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden ve Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Vural Savaş ile birlikte siyasete atıldı. Siyasette hiçbir varlık göstermeyen ve milletin teveccühünü kazanamayan Özbek, Erbakan’a sarf ettiği hakaret sebebiyle herhangi bir ceza almamıştı.Bu haber 3,605 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar (16)
 • İsmail Kahraman / 1 Mart 2011 15:07

  GÖZÜN AYDIN PAŞA

  Paşa gözün aydın,Erbakan hocamız bugün Rahmeti Rahmana uğurlandı.
  İran kınası çok meşhurmuş.
  Artık gerisini sen bilirsin.
 • d.ali / 28 Ağustos 2010 18:29

  çok haklı

  ağzına sağlık paşam bunlara az bile demiş
 • yasin aktaş / 9 Kasım 2008 11:14

  Allah hidayet versin ne diyim

  SELAM Bütün İslam Aleminin üzerine olsun. İşte bu kafalar bu düşünceler bizi bu duruma getirdi. ALLAH HİDAYET VERSİN ALLAH ISLAH ETSİN. Böyle müslüman düşmanlarına hakkımızı helal etmiyor, aksine haram ediyoruz. Allah yardımcımız olsun. Selam ve Dua ile kalın sağlıcakla. yasin AKTAŞ
 • şeref demirci / 6 Kasım 2008 18:05

  aloooo

  sana devletin maaş zıkkım olsun
 • Aziz TÜBÜ / 5 Kasım 2008 22:41

  Herkes Haddini Bilsin

  Ey Paşa!... Gün gelip ağzından çıkan her lafın hesabını vereceğini unutma .
 • muhammed yasir / 5 Kasım 2008 19:58

  Kendisini erkek zanneden postallı .........nk

  Her zaman şunu söylerim kem söz sahibinindir o her zaman kendi sıfatını söylüyor biliyoruz senin ne olduğunu ne çıkıp çıkıp ben şuyum ben buyum deyip duruyorsun........
 • mücahid can / 5 Kasım 2008 19:01

  KAFİRLER

  KAFİR KAFİR KAFİRLİĞİNİ YAPAR YA MÜSLÜMANLAR NEREDE
 • mücahid hattab / 5 Kasım 2008 13:42

  sadakat

  Hocamıza uzanan eli kırar dili keseriz
 • yasir / 5 Kasım 2008 13:28

  edepsiz

  edeb edebsizin yaptığı edepsizliğe sabr etmektir o Erbakan Hocanın Tırnağı gelirmi ki
 • hocaefendi / 5 Kasım 2008 13:13

  ben milletim

  ben bir milletin temsilcisi olarak bana angut deyenin bende...........
 • fatih ceyhan / 5 Kasım 2008 12:49

  daha ne olacak ki...

  onlar konuşunlar kardeşim bu ülkede belli bir kesime konuşma hakkı var.Allahtan bu sayfalara düşüncelerimizi yazabiliyoruz.böyle insanlar yüzünden ülke bir yerele gelemiyor.bu şahsı değil de atalarını araştırmak lazım aceba bu ülkeye ne gibi hayinlikler yapmış.asker kökenli olmak askerde erlere verdiği emr-i vakileri halka verebileceği hakkını nerden buluyorlar anlamıyorum.büyükanıtı eleştirme yerine kendisine baksın ne işi var siyasette kökeni asker olan bir insanın siyasetle ne işi var.daha ne olacak ülke sizin elinizden..
 • vatanperver / 5 Kasım 2008 12:22

  özbek sen ne milletisin?

  özbek paşa sen millete angut dediysen:angutun önde gideni sensin.çok delikanlıydında niye teröre darbe vuramadın?teröriste dut yemiş bülbül gibisin,vatandaşa atmaca.bu işler alevi derneklerinde efelenmekle olmuyor.çok biliyorsan kur bir partide vatandaş sana efelenmeyi göstersin.
 • aydemir harun / 5 Kasım 2008 12:18

  Milli Goruscu

  hepinizin sonu geldi bosuna laf atmayin gundemde kalmak icin hicbir siyasi kanatta varlik gosteremezsiniz Ebakan hocaya laf atanlar zaten kendiliginden bitiyor ornek isterseniz Vural Savasa bakin o bile pismanligini soyledi dava actigi icin SENI SEVIIYORUZ ADAM
 • HAMZA GÖNÜL / 5 Kasım 2008 11:52

  DANGALAKKERE DANGALAK HERİF

  SEN KİM MİLLETE HAKARET ETMEK KİM,ERBAKAN HOCAYA VE BAŞBAKANA HAKARET ETMEK KİM.ALLAH ŞAŞIRTIĞI KULUNU BEYGİR GİBİ GAZ ÇIKARTTIRIR BÖYLE...
 • erenler 54000 / 5 Kasım 2008 11:52

  osman özbek degil köstek mübarek

  kafayi cekmistir gene sarhos ya ne konustugunuda kulagi duymamistir.bunun yaptigi büsbütün tahrik bu ayilinca sorsalar nerde yasiyon diyede akli basina gelse barihalka sövdügüne göre bende halktan biriyim o küfürü ona aynen iade ediyorum.
 • ilhan AYDIN / 5 Kasım 2008 11:50

  postalım halktan

  kendisini ne sanıyor bilemem ama halkın ekmeğini yiyorsa nankör olmalıAnket

Hükümetin, Libya konusunda 'vatandaşların güvenliği' sebebiyle susmasını nasıl karşılıyorsunuz?

 • Doğru... Tahliyeler beklenmeli
 • Yanlış... Sessiz kalınmamalı   [ sonuçlar için tıklayın ]follow me icons


google-site-verification: google9d4873a47e300f96.html